tamam
Guangzhou OSUNSHINE Environmental Technology Co., Ltd 86-020-38246006  info@ozocenter.com
Haberler Teklif Alın
Ana sayfa - Haberler - Yüzme Havuzu Su Arıtmasında Ozon Jeneratörü Uygulaması

Yüzme Havuzu Su Arıtmasında Ozon Jeneratörü Uygulaması

February 7, 2023

 

Kullanıcılar için ozonlu su arıtma sistemi yüzme havuzunun su kalitesinin yüksek seviyeye ulaşması için kullanılmaktadır.Kullanım gereksinimlerini karşılayıp karşılayamayacağı birkaç faktöre bağlıdır: karşı akım sirkülasyonu olup olmadığı, filtre sisteminin makul bir şekilde tasarlanıp tasarlanmadığı, ozon jeneratörünün gelişmiş olup olmadığı, ozon su arıtma sisteminin performans fiyat oranı, satış sonrası servis olup olmadığı zamanında mı, ücret ne kadar, itibar ne kadar Üreticinin yüzme havuzlarının ozonlu su arıtma konusunda tecrübesi olup olmadığı.

Application of ozone generator in water treatment of swimming pool

Ozon sektörünün talebine göre Y serisi yüksek konsantrasyonlu ozon oksijen jeneratörü devreye alındı.Makine esas olarak üç bölümden oluşur: ozon adanmış oksijen jeneratörü, yüksek verimli ozon jeneratörü ve ozon iç sirkülasyon suyu soğutma sistemi.

 

Yüzme havuzu suyunda ozon kullanmanın avantajları:

 

Ozon ve ikincil ürünleri (hidroksil gibi), bulaşıcı hastalıkların yayılmasını etkili bir şekilde önleyebilen en güçlü bakteri öldürücü ve virüs etkisizleştirici etkilere sahiptir.Deneyler, aynı konsantrasyondaki ozonun bakteri ve virüsleri klordan 600-3000 kat daha etkili bir şekilde öldürebildiğini göstermektedir.Ozon konsantrasyonu 1mg/L olduğunda fekal Escherichia coli'yi inaktive etmek sadece 5 saniye sürer ve aynı klor konsantrasyonu ile aynı etkiyi elde etmek 15000 saniye sürer.

 

Ozon, çevreye herhangi bir ikincil kirliliğe neden olmayacak, uluslararası kabul görmüş çevre dostu bir yeşil bakterisittir.Klor ajanları, kloroform, kloroform vb. gibi çeşitli klorlu organik bileşikler oluşturmak için sudaki organik maddelerle reaksiyona girer. Bu maddeler, kanserojen mutajenler olarak kabul edilir.İnsanlar yüzdüklerinde bu zehirli maddeler insan vücudu tarafından emilir (insan vücudu suda saatte 500 ml su emebilir).Sudaki klorlu organik bileşikler de insanların gözlerini ve cildini tahriş ederek kırmızı gözlere ve kızarıklıklara neden olabilir.

 

Klorlu organik bileşikler ve sudan buharlaşan klor ve diğer zehirli gazlar insan solunum organlarına zarar verebilirken, ozon bu tür sorunlara neden olmaz.

 

Klorlama ile oluşan asitler, su arıtma sistemini ve müzedeki ızgara, ısıtma vb. ekipman ve yapıları ciddi şekilde aşındırır.

 

Ozon, sudaki hümik maddeleri etkili bir şekilde parçalayabilen, sudaki demir ve manganez iyonlarını oksitleyebilen ve suya ışık saçan küçük organizmaları parçalayabilen, böylece suyun berraklığını büyük ölçüde artıran ve onu güzel mavi yapan güçlü bir oksidandır. böyle bir etki.Suyu mavi yapmak için, klor preparatı kullanan yüzme havuzuna genellikle insanlar için son derece zararlı olan bakır tuzu eklenmesi gerekir.

Application of ozone generator in water treatment of swimming pool

Yara halkası ® Yüzme havuzu suyu için Y serisi ozon oksijen jeneratörünün özellikleri:

 

1. Yüksek ozon çıkış konsantrasyonu: ozon çıkış konsantrasyonu 60mg/L'nin üzerine çıkabilir.110mg/L'ye kadar.%90'a varan konsantrasyona sahip dahili oksijen jeneratörü ve dielektrik sabiti 80-90'a kadar olan yüksek dielektrik kompozit seramikler kullanıldığından, ozon çıkış konsantrasyonu yüksektir.Bununla birlikte, cam ozon tüpünün oksijen kaynağı sadece 10-15mg/L'dir ve cam ozon tüpünün hava kaynağı sadece 2-5mg/L'dir.

 

2. Nitrojen bileşikleri gibi safsızlıklar yok: yüksek ozon saflığı, ozonda safsızlık ve temel olarak ozon gazında nitrojen bileşikleri olmayan özel ozon oksijen jeneratörü kullanılır.

 

3. Ozon ortamına uygun korozyon direnci.Sıradan oksijen jeneratörleri ve oksijen jeneratörleri ile karşılaştırıldığında, ozon ortamında uzun süre kullanılabilen birçok ozon korozyonuna dayanıklı malzeme kullanılmaktadır.

 

4. Sürekli ve kararlı çalışma için uygun düşük sıcaklık artışı.Yerleşik oksijen jeneratörü, oksijen jeneratörünün düşük sıcaklık artışını sağlamak için derin hava soğutma teknolojisi ve derin ısı dağıtma teknolojisini kullanır ve dahili sirkülasyonlu su soğutma sistemi, ozon jeneratörünün çok düşük sıcaklık artışını sağlar.Tüm ekipmanın sıcaklık artışı, sistemin sürekli ve kararlı çalışmasını sağlayan sadece 3-5 ℃'dir.24 saat kesintisiz çalışabilir

 

5. Ozon çıkışı sabittir.Dahili sirkülasyonlu su soğutma sistemi, ozon oluştuğunda ısının hızlı bir şekilde uzaklaştırılmasını sağlar, böylece ozon çıkışı stabildir.Dahili sirkülasyon sistemi antifriz soğutma sıvısı kullanır, bu nedenle uzun süreli çalışma sırasında kireçlenme yapmaz ve sıfırın altındaki bir ortamda da normal şekilde çalışabilir.Her ozon makinesi fabrikadan çıkmadan önce bir ozon detektörü tarafından test edilir.

 

6. Neme karşı dayanıklıdır ve nemli ortamlar için uygundur.Yerleşik oksijen üreteci ile karşılaştırıldığında, üç seviyeli nem alma önlemleri benimsenmiştir.Derin soğuk otomatik drenajın ilk aşamasını, moleküler elek nem almanın ikinci aşamasını ve oksijen üretimi için moleküler elek nem almanın üçüncü aşamasını içerir.Nem almanın ilk iki aşaması, oksijen üreten moleküler eleği korur, oksijen üreten moleküler eleğin hizmet ömrünü uzatır ve nemli ortama uyum sağlar.

 

7. Paslanmaz çelik kabuk veya plastik püskürtülmüş kabuk.Tüm makine, temizlenmesi kolay ve ozona dayanıklı paslanmaz çelik kabuk veya sprey kabuğu kullanır.Paslanmaz çelik kabuk nemli ortam için uygunken, plastik püskürtmeli kabuk nispeten kuru ortamlar için uygundur.

 

8. Sistem entegrasyonu, bakım gerektirmez.Oksijen jeneratörü içerisinde bakım gerektirmeyen yağsız kompresör kullanılmaktadır.Düzenli bakım gerekmez.Su soğutma sistemi yalnızca bakım işini azaltan kapalı döngü kullanır.

 

9. Hammadde olarak hava ile ozon gazının maliyeti düşüktür.Oksijen jeneratörü, fiziksel yöntemle oksijen üretmek için ham madde olarak havayı kullanır ve günlük malzeme tüketimi yoktur.Oksijen tüpleri ile karşılaştırıldığında, oksijenin maliyeti çok düşüktür.

 

10. Küçük hacim, düşük gürültü ve kararlı çıktı.Aynı çıkışa sahip bölünmüş oksijen üretim sistemi ile karşılaştırıldığında, ekipmanın hacmi, bölünmüş sistemin hacminin sadece üçte biri kadardır.Bölünmüş sistemin gürültüsü genellikle 75 desibelin üzerindedir ve Y serisi ozon oksijen jeneratörünün gürültüsü 65 desibelin altındadır.